Sports

Περίπατο έκανε ο Τσιτσιπάς στο Ρολάν Γκαρός

Σε υγιεινό περίπατο μετέτρεψε το ματς με τον Κουβανό Πάμπλο Κουέβας ο Στέφανος Τσιτσιπάς. Ο Έλληνας πρωταθλητής έκανε ότι ήθελε στο κορτ του Ρολάν Γκαρός. Και έφτασε εύκολα στη νίκη με 3-0 σετ χωρίς να… ιδρώσει.

Σε αντίθεση με τον πρώτο του αγώνα στον πρώτο γύρο της διοργάνωσης. Όπου ο Τσιτσιπάς χρειάστηκε να κάνει τη μεγάλη ανατροπή για να πάρει τη πρόκριση, απέναντι στον Κουέβας τα έκανε όλα σωστά και πήρε εύκολα τη νίκη και την πρόκριση για τον τρίτο γύρο του Ρολάν Γκαρός.

Ο Τσιτσιπάς κέρδισε το πρώτο σετ με 6-1, στο δεύτερο σετ ο Κουέβας αντιστάθηκε, ωστόσο ο Στέφανος πήρε το σετ με 6-4.Στο τρίτο σετ ο Τσιτσιπάς πάλι δεν άφησε πολλά περιθώρια αντίδρασης στον αντίπαλο του και πήρε το σετ με 6-2 κάνοντας το 3-0.